جام حذفی فوتبال ایران سه شنبه 27 مهر

جام حذفی - فصل 1373

مرحله یک شانزدهم نهایی

تاریخ میزبان نتیجه میهمان توضیحات
31 شهریور 1373 پرسپولیس 6-0 فتح تهران expand


مرحله نیمه نهایی

تاریخ میزبان نتیجه میهمان توضیحات
فجر یاسوج 2-1 تراکتورسازی
تراکتورسازی 1-4 فجر یاسوج
تراکتورسازی 2-6 فجر یاسوج نتیجه مجموع دو بازی


فینال

تاریخ میزبان نتیجه میهمان توضیحات
تراکتورسازی
Soccerball حسین حسندخت
0-1 بهمن کرج ورزشگاه تختی (تبریز)
تماشاگر: 30,000 نفر
6 بهمن 1373 بهمن کرج
Soccerball امیر هوشنگ شریفی
Soccerball اکبر آبسالان
0-2 تراکتورسازی ورزشگاه دکتر شریعتی (شهرری)
بهمن کرج 1-2 تراکتورسازی نتیجه مجموع دو بازی
سرمربی بهمن کرج: فیروز کریمی

بازیکنان تراکتورسازی: داریوش اسفندیاری، صابر تقی زاده، یوسف بخشی زاده، حسین حسندوخت، ناصر ساعی، احد شیخ لاری، کاظم نورمحمدی، علیرضا پژمان، جواد شالچی، علی باغمیشه و ناصر فراستی
سرمربی تراکتورسازی: ايوان ديميترو

توضیحات: در سال 1373 تیم تراکتور موفق به صعود به دیدار نهایی جام حذفی کشور شده و باید به مصاف تیم بهمن کرج می‌رفت. بازی 2 تیم در ورزشگاه تختی تبریز و در حضور 30 هزار تماشاگر به تک گل مرحوم حسین حسن‌دخت به سود تیم تراکتور به اتمام رسید تا نیمی از راه قهرمانی سرخپوشان تبریزی طی شده باشد.
در بازی برگشت اما تراکتوری‌ها توسط تیم داوری قلع و قمع شدند. در همان دقایق نخست بازی تیم تراکتور صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که حسین حسن‌دخت کاپیتان فقید تیم تراکتور با شوتی از راه دور، توپ را وارد دروازه تیم بهمن کرد، اما در نهایت تعجب این گل از سوی داور آفساید اعلام شده و رد شد. ماجرا به همین گل ختم نشده و چند دقیقه بعد کاظم نورمحمدزاده هافبک تیم تراکتور توسط داور اخراج شد تا تیم تراکتور کاملا خلع سلاح گردد. در نهایت تیم بهمن موفق شد با 2 گل برابر تیم تراکتور به برتری رسیده و قهرمان جام حذفی ایران گردد.
حق کشی علیه تیم تراکتور به حدی آشکار بود که با حمله نشریات وقت به فدراسیون همراه شده و حتی عنوان شد که بازی برگشت تکرار خواهد شد. در نهایت برای دلجویی از تیم تراکتور، این تیم را به عنوان نماینده ایران راهی جام ملیز هندوستان کردند که تیم تراکتور با برتری برابر حریفان خود و بدون گل خورده قهرمان مسابقات جام میلز هندوستان شد. حسین حسن‌دخت ستاره بازی رفت و برگشت جام حذفی سال 1373 بود که در هر 2 بازی موفق شد گلزنی نمایند که گل بازی برگشت وی از سوی داور مردود اعلام شد. کاپیتان با اخلاق تراکتور در حالی که می‌توانست در آسیا هم به عنوان سرگروه تیم تراکتور به میدان رود،‌با ناداوری آشکار از حضور در بزرگترین رویداد ورزشی عمر خود محروم شد.

bahman 1373

ruznameh

اولین قهرمانی بهمن کرج در جام حذفی

acwc

راهیابی بهمن کرج به جام برندگان جام آسیا فصل 1995-96